Zemědělská technika

Ostatní technika

Agrostroj Pelhřimov 

Tradiční český výrobce Agrostroj Pelhřimov, a. s., je dnes největším producentem zemědělských strojů u nás. Ryze česká firma staví svůj současný růst na dlouholetých zkušenostech a vazbách značky Agrostroj, nových progresivních technologiích a především vysoce kvalifikovaném personálu. Proaktivní personální politika a propracovaný systém vzdělávání zaměstnanců je v podmínkách českého výrobního podniku ojedinělý, prakticky 96 procent pracovníků Agrostroje má střední, vyšší nebo vysokoškolské vzdělání.
Výrobní portfolio společnosti Agrostroje tvoří vedle produkce finálních strojů a nástrojařské výroby i významné a stále rostoucí kooperace pro renomované partnery v oboru zemědělské techniky, výroby nákladních automobilů, stavebních strojů a manipulační techniky.
Pod vlastní značkou vyrábí společnost spolehlivé a robustní bubnové i diskové žací stroje, mulčovače a rozmetadla chlévské mrvy.

Opall Agri

Společnost OPaLL – AGRI, s. r. o., Hertice patří k tradičním českým výrobcům zemědělské techniky, strojů a opotřebitelných náhradních dílů. Specializuje se především na výrobu půdozpracujících strojů na běžné zpracování půdy, především nesených a poponesených pluhů, kombinovaných a radličkových kypřičů seťového lože, pěchů a drtičů hrud. Jako producent opotřebitelných náhradních dílů má severomoravská společnost dnes již evropské renomé. Důraz klade firma jednoznačně na užitečnost, snadnost obsluhy, dlouhou životnost a spolehlivost svých výrobků. Ta začíná již výběrem špičkových materiálů, zaručujících vysokou pevnost, a jejich opracováním moderními technologiemi pro dělení, tváření a obrábění v nových výrobních prostorách v Herticích u Opavy.
Přitom produkty OPaLL – AGRI nabízejí velmi příhodný poměr užitné hodnoty, trvanlivosti a příznivých pořizovacích nákladů.

SMS Rokycany

Společnost SMS patří k přesním českým výrobcům zemědělské techniky, který se specializuje na produkci strojů na zpracování půdy, setí a přepravu balíků. Mezi nejžádanější výrobky firmy patří vedle secích strojů především efektivní stroje a nářadí pro zpracování půdy jako jsou diskové brány DBx a mulčovací diskové brány, radličkové podmítače, radličkové kypřiče finišéry, kompaktomaty a vály. Produkuje stroje určené pro práci v nejtěžších půdních podmínkách. V oblasti přepravní techniky se výrobce zaměřuje především na produkci samonakládacích přepravníků lisované slámy. Vyrábí rovněž nářadí pro čelní traktorové nakladače a manipulátory. Má dnes obchodní zastoupení téměř ve dvou desítkách evropských zemí a v Austrálii.
SMS Rokycany též projektuje, vyrábí a dodává spalovny odpadů a systémy pro čištění spalin.

WTC Písečná

Tradice moravského výrobce dopravní přípojné techniky spadají do devatenáctého století. Leopold Kašpar založil roku 1894 v Senici na Hané firmu vyrábějící stroje na zpracování obilí. Za druhé světové války tu začal traktorové vlečky vyrábět Josef Foglar. Do Jeseníků se výroba jednoosých přívěsů přestěhovala koncem šedesátých let minulého století. V Písečné se postupně rozvinula velmi úspěšná výroba zemědělských přívěsů. Podnik pak postupně rozjížděl v dalších provozech výrobu žádaných podvozků pod nástavby a realizoval též finalizaci nástaveb například na automobily Tatra a LIAZ. Vyráběl sklápěcí návěsy, různý typy nástaveb i řadu dílů do přívěsů a dalších dopravních zařízení.
Po privatizaci vystupuje závod od roku 2005 pod značkou WTC a je producentem zařízení pro přepravu sypkých, objemných materiálů a techniky traktorové dopravy.