O firmě

Informace o firmě

Společnost GARNEA a.s. byla založena v roce 1992 v jihočeském Neplachově. Již tehdy byl prvotním cílem v té době čerstvě založené společnosti dodávat zemědělcům a farmářům všech zaměření kvalitní zemědělskou techniku. Na základě zkušeností z podnikání v zemědělství a znalostí potřeb zemědělců v regionu a později v celé České republice bylo pečlivě sestaveno portfolio tuzemských a světových značek, které jsou uznávané jak mezi odborníky tak uživateli samotnými.

Vedle výběru kvalitních a dostupných produktů se společnost GARNEA vždy soustředila na rozvoj servisního zázemí. Díky dlouhodobému snažení dnes společnost disponuje 6 servisními středisky, prostornými a moderně vybavenými servisními prostory, rozsáhlým skladem náhradních dílů a propracovanou logistikou jejich dodávek. Přání a požadavky zákazníků vždy stály v centru pozornosti celé společnosti, proto se společnost vypracovala mezi významné společnosti nejen v Jihočeském kraji, ale i v celé České Republice.

Od roku 2011 expanduje GARNEA prostřednictvím generálního zastoupení německého výrobce traktorů a manipulační, pícní a sklízecí techniky DEUTZ-FAHR do celé České republiky. V této souvislosti GARNEA významně posílila své zastoupení po celém jejím území. V Prušánkách na Hodonínsku otevřela v témže roce nové prodejní a servisní centrum disponující vynikajícím servisním zázemím. V roce 2017 otevírá středisko v Sedlčanech. Dalším milníkem je rok 2019, ve kterém společnost získala výhradní zastoupení pro prodej stavební techniky DOOSAN/DEVELON a průmyslových zametačů TROMBIA v České republice.

Více než 30 let existence společnosti je jasným důkazem, že GARNEA je stabilní a důvěryhodný partner v oblasti prodeje a především servisu zemědělské a stavební techniky v celé České republice. 30 let existence je zároveň 30 let zkušeností, kterých si naši zákazníci cení, a díky kterým se může společnost dále rozvíjet a poskytovat stále kvalitnější služby.

Milníky v historii společnosti

1992  Založení společnosti GARANT "A" s.r.o. a začátek prodeje kvalitní zemědělské techniky z Neplachova.
1994 Přesun do nových prostor s vlastním servisním zázemím. Společnost nabízí kompletní portfolio produktů.
1996 Transformace na společnost s ručením omezeným. Sloučení značek Ford a Fiatagri na New Holland.
2001 Výstavba nového sídla přímo u silnice E55 - hlavního tahu mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Výrazné zvýšení servisní kapacity a zlepšení servisních služeb. Vytvoření reprezentativních prostor pro zákazníky.
2004 Přejmenování společnosti na GARNEA a změna právní formy podnikání na akciovou společnost. Začátek prodeje stavební techniky.
2007 15 let od založení společnosti. Počet celkem prodaných traktorů stoupl na 200.
2010 Zahájení jednání o zastupování značky DEUTZ-FAHR v České republice. Ukončení spolupráce se společností Agrotec a.s.
2011 Od 1. ledna 2011 se společnost stává výhradním importérem strojů DEUTZ-FAHR pro Českou republiku.
2012

Značka DEUTZ-FAHR se pod vedením společnosti GARNEA a.s. stává pátou nejprodávanější značkou v České republice. Počet dovezených traktorů DEUTZ-FAHR přesáhl již za 2 roky 200 ks.

2013

Otevření další pobočky na jižní Moravě, ztrojnásobení prodejů zastupované techniky

2017

Výstavba nového servisního a prodejního centra v Sedlčanech

2019

Získání výhradního zastoupení pro prodej stavební techniky DOOSAN a TROMBIA

2022

Slavnostní otevření nové servisní a administrativní budovy stavební divize