Libor Stehlík, Hvožďany

Stroje: celkem 5 traktorů DEUTZ-FAHR, manipulátor Agrovector 40.9
Zástupce DEUTZ-FAHR: ZV AGRO, s.r.o.

První stroj jsem vybral po rozhodování mezi několika značkami. Přispělo k tomu i doporučení kamaráda, který již měl dva stroje DEUTZ-FAHR. Ověřil jsem si i na několika místech další reference a ty byly vesměs kladné. První traktor mi pak byl navíc zapůjčen na zkoušku, a to rozhodlo ve prospěch značky DEUTZ-FAHR.


Traktory používám na veškeré polní práce, protože mám cca 650 ha orné půdy. Pořídil jsem si  půduzpracující stroje s větším záběrem, tak jsem postupně potřeboval i silnější traktory. S traktorem o výkonu 270 PS provádím orbu, přípravu pro setí i vlastní setí. S menším traktorem pak veškeré další práce jako hnojení, postřiky apod. Teleskopický manipulátor pak provádí veškeré manipulační práce na farmě.

U traktorů se mi potvrdilo to, co bylo předem avizováno, a to je především velmi nízká spotřeba paliva motorů DEUTZ. Když srovnám spotřebu se zemědělci, co mají jiné značky, tak jsem u některých traktorů až o 20 % níže ve stejných výkonech. A co se týká spolehlivosti, tak ani zde nemám žádné větší problémy. Případné drobné závady se daly vždy okamžitě odstranit.

Moje spolupráce s firmou ZV AGRO zajišťující servis značky DEUTZ-FAHR začala již v roce 2004. V té době jsem zakoupil první koncernový traktor D-F. Je zcela jisté, že pokud bych nebyl spokojen se servisem, dodávkami náhradních dílů a osobním přístupem zástupce značky DEUTZ-FAHR, nekoupil bych od této firmy do současnosti 6 traktorů a řadu dalších strojů. Cením si obzvláště nadstandardního přístupu při řešení případných problémů a to nejen v pracovních dnech, ale i o víkendech a mimo běžnou pracovní dobu, kdy je potřeba využít dnešních, někdy i krátkých agrotechnických lhůt.