DEUTZ-FAHR ZAZNAMENAL ÚSPĚŠNÝ ROK 2014

Lauingen, 30. ledna 2015.

Rekordní výsledky zejména v odvětví kombajnů zajistily DEUTZ-FAHRu další úspěšný rok!

Stejně, jako v předchozím roce, dosáhl DEUTZ-FAHR i v roce 2014 rekordního výsledku s 3 120 prodanými traktory o výkonu od 51 koňských sil a to i přesto, že celkový trh s traktory poklesl o 3,8 %!

Silný přírůstek zaznamenal DEUTZ-FAHR s novými modely Agrolux a Agroplus, které spadají do výkonové třídy od 61 do 80 k, s podílem na trhu přes 19 %, stejně jako s úspěšnou řadou 5 o výkonu od 101 do 110 k, s tržním podílem více jak 14 %. DEUTZ-FAHR se tedy v těchto třídách stal jasnou jedničkou na trhu!

Dalšího nárůstu dosáhl DEUTZ-FAHR s prosperující řadou 6 o výkonu 151 – 200 k. Obecně lze říci, že na trhu s traktory, zejména v oblasti velkých traktorů od 200 koňských sil, došlo ke zlepšení o více než 6 %. Už v předchozím roce byl zaznamenán nárůst o více než 3 %, což potvrzuje rostoucí význam tohoto segmentu, do kterého mezi jinými spadá také DEUTZ-FAHR se svou řadou 7.

Největší úspěchy však DEUTZ-FAHR zaznamenal v odvětví kombajnů. I přes celkový pokles německého trhu v roce 2014 bylo prodáno tolik kombajnů, jako se to nepodařilo již více než 15 let. Poprvé se tak DEUTZ-FAHR v tomto segmentu dostává na třímístná čísla, což je rekordní výsledek.

„Jsme velice potěšeni, že se nám kromě vedoucího postavení na pro nás tolik důležitém trhu s traktory od 61 do 80 koní a od 101 do 110 koní podařilo dosáhnout také obrovského úspěchu s našimi novými řadami kombajnů C9000 a C7000.“, komentuje výsledky předchozího roku Rainer Morgenstern, mluvčí německé společnosti DEUTZ-FAHR. „Touto cestou bych chtěl velmi poděkovat našim prodejcům za jejich skvělou práci. Náš produktový program je dnes nejkomplexnější za celou dobu existence. Držet si vedoucí postavení na trhu není jednoduché. Nicméně naši partneři zvládli tento úkol bravurně a jsem na ně opravdu hrdý.“, uzavírá Morgenstern.