DEUTZ-FAHR slavil na veletrhu TECHAGRO 2016 nejeden úspěch!

V období od 3. do 7. dubna 2016 proběhl na brněnském výstavišti další, tentokrát již 14. ročník mezinárodního veletrhu zemědělské techniky TECHAGRO 2016 a ani tento rok na něm nechyběla značka DEUTZ-FAHR prezentovaná naší společností GARNEA a.s.
Nepřehlédnutelnou expozici si mohli návštěvníci projít tradičně v hale B. Tentokrát zde bylo k vidění hned 11 strojů DEUTZ-FAHR.

Největší úspěch slavil tento rok nejmenší z vystavovaných traktorů DEUTZ-FAHR – viniční speciál Agroplus 320 S s aktivním nezávislým odpružením přední nápravy. Pod tímto pojmenováním se skrývá patentované nezávislé zavěšení předních kol pomocí dvojitých příčných ramen s integrovaným odpružením každého kola samostatně pomocí dvojčinné pístnice. Spolu s elektronickou regulací odpružení každého kola zvlášť a chytrým diferenciálem DTC schopným reagovat na ztrátu trakce proporcionálně je celý patentovaný balíček naprosto unikátní. A stejně jedinečný komfort také poskytuje. Veškeré vibrace pohlcuje každá strana odpružení zvlášť, díky tomu jsou veškeré nerovnosti odfiltrovány bez zvýšení těžiště stroje nebo bez nepříjemného náhlého přesunu hmotností připojených zařízení.
Všechny tyto vlastnosti ocenila v prestižní soutěži o nejlepší exponáty GRAND PRIX TECHAGRO 2016 také mezinárodní hodnotitelská komise složená z předních odborníků. DEUTZ-FAHR Agroplus 320 S s aktivní nezávisle odpruženou nápravou si v kategorii Traktory „dojel“ pro ocenění nejvyšší!
Aby toho nebylo málo, podařilo se tomuto speciálu získat ještě jedno ocenění. Redakce Zemědělského týdeníku a webového portálu agromachinery.cz vyhlásila soutěž pro nová technická řešení Stříbrná medaile. Rovněž v této soutěži Agroplus 320 S zabodoval a získal první cenu.
Další novinkou v expozici byl doposud největší a nejsilnější DEUTZ-FAHR všech dob, Agrotron 9340 TTV. Po lednové show v Českých Budějovicích, kde byl tento jedinečný traktor poprvé oficiálně představen v České republice, nemohl chybět ani na tomto veletrhu. Řada 9 TTV je symbolem inovace a nových technologií a přináší na trh kombinaci výjimečného výkonu, okamžité reakce a neuvěřitelně nízké spotřeby. To vše dále doplňuje mimořádný provozní komfort, nejmodernější technologie přesného zemědělství, nejvýkonnější LED pracovní světla na trhu, strhující design a řada dalších neocenitelných prvků.
Expozice DEUTZ-FAHR byla letos plná unikátních provedení jednotlivých strojů.
Jednou ze specialit na ploše se stal Agrotron 7250 TTV WARRIOR v magickém černém provedení. Tyto traktory jsou určené pro zákazníky, kteří hledají opravdu jedinečný stroj a přitom nechtějí dělat kompromisy v oblasti použité technologie, designu a kvality. Nezaměnitelný design limitované edice v černé barvě a výfuk s krytem z nerezové oceli dodává tomuto traktoru ohromující vzhled. A jako bonus k těmto strojům navíc poskytujeme 3letou záruku přímo od výrobce.
Neobvyklý pohled se návštěvníkům naskytl naproti největšímu z DEUTZ-FAHR traktorů, a to díky modelu Agrotron 6160 CShift s pásovým podvozkem Saucy Track ST 612 o šířce 30 cm. Výbava traktorů řady 6 CShift dělá z těchto strojů inteligentní ovládací centrum. Všechny modely jsou vybaveny zbrusu novou robotickou převodovkou, která garantuje superrychlé přeřazení hlavních převodových skupin a velmi snadné ovládání.
Řadu 6 doplnil Agrotron 6160 TTV s bezstupňovou převodovkou. Špičkový jízdní komfort, vynikající výkon a hospodárnost, jednoduché ovládání, bohatá standardní výbava, výkonné motory DEUTZ, bezstupňové převodovky TTV, snadno ovladatelný hydraulický systém, čtyři rychlosti vývodové hřídele, jedinečná kabina MaxiVision. To vše charakterizuje tyto skvělé pomocníky řady 6 TTV. Co víc si přát!
Celé expozici vévodící zelenou barvu prozářil model DEUTZ-FAHR 5120 v oranžovém provedení připravený pro využití v komunálních službách v agregaci s čelní sněhovou radlicí Agrometall SR-T 1 2600 a s příkopovým předsunutým ramenem ORSI LEADER GP VENTRAL 589.
Nemohl chybět ani zástupce vysoce flexibilních a univerzálních traktorů řady 5G, model 5105.4 G vepředu s nakladačem STOLL ProfiLine FZ 10 a vzadu s připojeným ISOBUS kompatibilním lisem DEUTZ-FAHR Varimaster 660 s dvojitými Hardox prsty. Traktory řady DEUTZ-FAHR 5G jsou dostupné ve třech různých konstrukčních verzích, díky čemuž se dokážou naprosto přizpůsobit všem přáním a potřebám zákazníka. Jedná se o velmi moderní stroje, které byly vyvinuty tak, aby svými překvapivě širokými možnostmi konfigurace dosáhly spokojenosti i těch nejnáročnějších klientů.
Řadu traktorů DEUTZ-FAHR uzavíral teleskopický manipulátor Agrovector 33.7, který si mohli návštěvníci navíc také prohlédnout venku přímo před halou B. Tyto stroje poskytují svým majitelům bezkonkurenční všestrannost i ve stísněných prostorách a přitom disponují luxusní a prostornou kabinou, díky které se stane každodenní práce se strojem radostí. Další, neméně podstatnou výhodou těchto univerzálních pomocníků, je záruka 2 roky poskytovaná od výrobce.
Historii značky DEUTZ-FAHR zastupoval na veletrhu veterán DEUTZ D 30 S z roku 1962. Tento vzduchem chlazený krasavec nádherně kontrastoval s moderním vzhledem dnešních traktorů. Nutno podotknout, že je stále funkční a schopný plného provozu – i po více jak 50 letech.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem našim zákazníkům, partnerům a příznivcům za zájem a podporu značky DEUTZ-FAHR a také za vytvoření úžasné atmosféry na naší expozici. Díky Vám můžeme 14. ročník veletrhu TECHAGRO 2016 zařadit opět mezi velice úspěšné a nezapomenutelné akce.

Váš GARNEA tým.


Fotogalerie z veletrhu TECHAGRO 2016