NOVINKY z výstavy AGRITECHNICA

Nová řada 6 se šesti novými modely.

Populární traktory Deutz-Fahr jsou nově rozšířeny o šest nových kompaktních modelů. Těmi modely jsou všestranné traktory 6120 (126 PS/92,8 kW), 6130 (135 PS/99,2 kW) a 6140 (143 PS/105 kW). Modely jsou k dispozici s plynulou převodovkou TTV nebo manuální 5rychlostní převodovkou Powershift, řazenou částečně pod zátěží. Zákazníci a obchodníci tak mohou vybírat u řady 6 z 24 modelů pokrývající výkony od 126 hp do 226 hp. K dispozici jsou tři typy převodovek a dva typy kabin. Nechybí ani bohatá výbava, podle které lze přesně sestrojit traktor pro daného farmáře.

 

Pod kapotou nových modelů je ukryt motor Deutz 3.6 poslední a zároveň nejnovější generace. Modely jsou vybaveny nejmodernější technologií dodatečné úpravy výfukových plynů (DOC a SCR na modelu 6120 plus DPF na modelech 6130 a 6140). Živé a výkonné 4válcové motory byly optimalizovány pro úsporu paliva a spotřeby AdBlue. Nabízejí zvýšení točivého momentu o více než 30 % a jsou volitelně vybaveny novým elektronickým viskózním ventilátorem (standardem na modelu 6140) a novým chladicím systémem. Údržba je přitom velmi snadná. Nové hydraulické brzdě motoru byla dokonce udělena stříbrná medaile DLG. Brzda je aktivována nožním přepínačem a poskytuje dodatečný brzdný výkon během přepravy, zejména na strmém terénu.
 
V oblasti převodovek se Deutz-Fahr spoléhá na osvědčenou převodovku TTV s vysokou účinností. Od 0,2 km/h do 50 km/h jsou všechny rychlosti dosažitelné bez omezení, 40 km/h v režimu ECO se sníženými otáčkami motoru. Tři jízdní strategie AUTO/MANUAL/PTO a dvě pracovní oblasti FIELD/TRANSPORT mohou být předvoleny. Směr pohybuje měněn elektrohydraulicky pomocí reverzace  Powershuttle bez přerušení točivého momentu. Alternativou k plynulé převodovce TTV je pětistupňová manuální převodovka se třemi stupni řazenými pod zátěží. K dispozici jsou dvě verze: vertikální převodovka 30 + 30 nebo 60 + 60. I zde je standardem elektrohydraulická reverzace Powershuttle, tedy změny směru bez přerušení točivého momentu a funkce Stop & Go umožňující zastavení a opětovné rozjetí se pouze pomocí brzdového pedálu. Systém ComfortClutch umožňuje měnit převodové stupně bez nutnosti stlačit spojkový pedál.
 
Nové jsou přední nápravy speciálně vyvinuté pro třídu 120 až 140 hp. Všechny nové modely řady 6 mohou být volitelně vybaveny odpruženou přední nápravou. Tím se výrazně zvýší jízdní a pracovní pohodlí, trakce a bezpečnost na poli a na silnici. Systém rychlého řízení SDD je k dispozici taktéž pro všechny nové modely. Nové modely řady 6 jsou vybaveny čtyřkolovými brzdami, samočinně nastavitelnou zadní brzdou a hydromechanickou parkovací brzdou. Kabina nových modelů je standardně namontována na inovativních Hydro-Silent blocích, které snižují vibrace až o 40 %. Alternativně si lze zvolit mechanické nebo pneumatické odpružením kabiny. Nový InfoCenter Pro na vysoce kontrastním barevném displeji spolu s klasickými analogovými ukazateli, jasně poskytuje všechny důležité informace o provozních podmínkách traktoru.
Celý článek ZDE.