Stavební technika

Pásová rypadla se zkrácenou zádí

Typ stroje Provozní hmotnost Výkon Max. hloubkový dosah Prospekt EN Prospekt CZ
E135BSR 14 600 kg 74 kW/99 hp 5 980 mm    
E225BSR 23 400 kg 118 kW/158 hp 6 590 mm    
E235BSR 25 300 kg 118 kW/158 hp 7 040 mm    

Pásová rypadla ve verzi se zkrácenou zádí jsou z kategorie specializovaných strojů. Spojují v sobě vynikající výkonnost a kompaktnost, které jsou důležité zejména při práci v městských zástavbách. Při otáčení nástavby stroje není přesahován půdorys podvozku, což je nesporná výhoda těchto strojů. Strojník může pracovat dle potřeb a soustředit se čistě na pracovní výkon. Hydraulické systémy svou přesností a citlivostí splňují veškeré standardy, které jsou platné pro rypadla s klasickou koncepcí zádě. Nastavení hydraulického systému je u těchto strojů odlišné. Místo výkonnostního režimu je k dispozici režim „jemného ovládání“, vhodný pro precizní dokončovací práce či práce s jeřábovým hákem.

Možnosti využití stroje:

Využití stroje s kompaktními rozměry nemusí být nutně dáno jen úzkým prostorem či zástavbou. Zcela bez problému lze stroj nasadit i na volných pláních. Vybavení radlicí pro jednoduché shrnutí bývá u těchto modelů pravidlem. Navíc radlice, která je umístěna na přední části podvozku, plní i stabilizační funkci.

Možnosti příslušenství:

Podkopová či svahová lopata, popřípadě jeřábovací hák jsou nejdůležitějšími příslušenstvími těchto strojů. Samozřejmě lze použít bourací kladiva či nůžky. Agregovat lze i frézy.